افزونه وردپرس برای تکمیل شدن خودکار فیلد آدرس


افزونه وردپرس برای تکمیل شدن خودکار فیلد آدرس

آموزش خودکار کردن کامل شدن آدرس لینک فیلد ها در وردپرس

کامل کردن خودکار آدرس به کاربران این امکان را می دهد تا آدرس را از پیشنهادات سایت انتخاب کنند که باعث سرعت بخشیدن به کارها و عدم اشتباه به هنگام وارد کردن آدرس ها خواهد شد. طبق درخواست بسیاری از کاربران عزیز این آموزش در اختیار شما قرار می گیرد تا انتها با ما باشید.

google-address-mabnawp

اولین کاری که باید انجام دهید افزونه address autocomplete using Google place api را نصب و فعالسازی کنید سپس به منوی setting رفته و بر روی Google autocomplete کلیک کنید. این صفحه برای تنظیمات افزونه در نظر گرفته شده است و در جاهای مشخص باید کلید api مکان های گوگل دریافتی را وارد کنید این کلید به شما کمک می کند تا به نقشه گوگل متصل شده و پیشنهادات پایگاه داده را دریافت کنید.

آموزش خودکار کردن کامل شدن آدرس لینک فیلد ها در وردپرس
به Google developer console رفته و پروژه جدیدی را ایجاد کنید.

از منوی نامی را برای پروژه برگزینید سپس دکمه ایجاد را بزنید، بعد از چند ثانیه سپاه به پروژه جدیدی که ساخته اید هدایت می شوید.

شما در مرحله بعد api های محبوب را می بینید که می توانید برای پروژه خود فعال کنید هر کدام از api ها کاربرد خاصی دارند و اگر بخواهید تکمیل خودکار آدرس فیلد ها را داشته باشید باید بر روی Google places api Web service کلیک نمایید.

آموزش خودکار کردن کامل شدن آدرس لینک فیلد ها در وردپرسآموزش خودکار کردن کامل شدن آدرس لینک فیلد ها در وردپرس

شما به صفحه ای منتقل می شوید که اطلاعاتی در زمینه نحوه کار و ساختار api در اختیار شما قرار می دهد برای ادامه روی Enable بزنید.

placesapienable-mabnawp
کنسول api مکان های گوگل را برای پروژه شما فعال خواهد کرد ولی برای آنکه api روی سایت شما کار کند باید بر روی create credentials کلیک کنید تا اعتبار لازمه را ایجاد و به دست آورید.

apicreds-mabnawp
در صفحه بعدی بر روی what credentials do I need کلیک نمایید.

whatcreds-mabnawp
کنسول توسعه دهنده به شما کلید api را نشان می دهد شما باید آن را کپی و در قسمت افزونه سایت خود قرار دهید.
در اینجا شما به api های دیگری نیاز دارید پس در کنسول توسعه دهنده گوگل خود روی library کلیک و سپس Google maps javascript api کلیک نمایید.

javascriptapi
سپس برای فعالسازی پروژه روی Enable بزنید.

enablejsapi

قابلیت تکمیل خودکار آدرس فیلد ها برای تمام افزونه ها ممکن است.

در اینجا از wp forms استفاده می شود در ابتدا فرمی ایجاد کرده که دارای فیلد آدرس باشد سپس فرم را به سایت اضافه کنید در مرحله بعد به صفحه ای که فرم را برایش ایجاد کرده اید بروید و بر روی فیلد آدرس راست کلیک کنید و inspect را از منوی مرور گر بزنید.

targetformfields
در این قسمت نام id و کلاس css مربوط به فیلد را مشاهده می کنید که به صورت هایلایت است. یکی از مقادیر را کپی و در تنظیمات افزونه سایت خود الصاق کنید و اگر می خواهید چندین مقدار ظاهر شود آنها را با کاما از هم جدا کنید و در آخر بر روی save کلیک کنید

به سایت خود بروید و سعی کنید در فیلد آدرس، آدرسی را وارد کنید در آنجا با پیشنهادات مواجه می شوید.

addressautocomplete

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس