افزودن ssl اس اس ال و https به سایت وردپرسی


افزودن ssl اس اس ال و https به سایت وردپرسی

با سلام خدمت همه شما عزیزان. امروز با یکی از مهم ترین موضوعات در کنار شما هستیم. با ما همراه باشید.
اگر شما دارای یک وب سایت تجارت الکترونیک باشید حتما با SSL آشنا هستید ولی ما در اینجا به طور کلی در این زمینه آموزش های لازم را به شما خواهیم داد.

SSL چیست و چرا باید به آن توجه کرد؟

به طور خلاصه اس اس ال درhttps است در واقع یک لایه رمزگذاری است که باعث خواهد شد که تنها کسانی که رمز را دارند و مجاز هستند متون و محتویات را رمز گشایی کرده و آن را مورد مطالعه قرار دهند. حتما برای شما هم پیش آمده است که مایل به خرید اینترنتی باشید با این کار شما اطلاعت شخصی خود را باید وارد کنید اما چیزی که مهم است اعتماد و اطمینان شماست و نیازمند یک اتصال امن هستید SSL و https این امنیت و حفاظت از انتقال داده ها را برای شما انجام می دهد.
اگر بخواهیم همین جا یک روش رمز گذاری که منجر به سخت شدن کار برای هکر هاست روش رمز گذاری https است که موجب ارتباط کاربران و سرورها هستند در واقع هر سایت یک گواهینامه برای مقصدها صادر میکند اگر سروری گواهی را نداشته باشد و یا به اشتباه داشته باشد باعث می شود مرورگرها از اتصال کاربران به سایت هشدار دهد.

دلیل نیاز به https و SSL

زمانی که شما تصمیم به داشتن یک وب سایت و فروشگاه آنلاین میگیرید به یک SSL خاص برای جمع آوری اطلاعات پرداخت نیازمندید که اغلب ارائه دهندگان پرداخت از شما یک اتصال امن به وسیله SSL را درخواست میکنند همچنین گوگل نیز اعلام کرده از http و SSL بعنوان یک سیگنال رتبه بندی در نتایج جستجو استفاده میکنند پس با این وجود همین دو گزینه امنیتی موجب بهبود سئو سایت نیزخواهد شد.

کاهش سرعت سایت

برای بسیاری از ما سوال است که آیا استفاده از این دو باعث کاهش سرعت سایت خواهد شد یا خیر؟
برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله سرعت را کاهش می دهد اما بسیار کم و ناچیز.
در واقع نیاز به استفاده از ssl در سایت بالا نیست و تنها کاری که باید شما انجام دهید خرید گواهینامه ssl است که برخی از ارایه دهندگان میزبانی وردپرس این کار را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار میدهد وقتی که شما گواهینامه ssl را خریداری کردید باید آن را بر روی سرور خود نصب کنید.

چگونگی راه اندازی وردپرس با http و ssl

اگر شما بخواهید که httpsرا روی سایت خود استفاده کنید نیاز به آپدیت کردن آدرس سایت خود دارید که برای انجام این کار می توانید از تنظیمات عمومی وردپرس استفاده کنید.

آپدیت کردن آدرس سایت

زمانی که شما ssl را بر روی سایت خود نصب کردید نیاز به تغییر مسیر از http به https دارید که این کار را می توانید با اضافه کردن کد به htaccessانجام دهید.

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://www.yoursite.com/$1 [R,L]
</IfModule>

بعد از انجام این کار سایت شما بدون https کار نخواهد کرد و تمام آدرس ها روی ssl قرار خواهد گرفت.
پیکربندی ssl بر روی وردپرس
اگر بخواهید ssl و https را بر روی پنل مدیریت وردپرس اضافه کنید این پیکربندی را باید در فایل Wp_config.php و قرار دادن کد زیر انجام دهید.
define(‘FORCE_SSL_ADMIN’, true);
راه اندازی ssl و https در صفحه ای خاص
برای راه اندازی بر روی یک صفحه اختصاصی به افزونه WordPress https نیاز دارید بعد از نصب و فعال سازی این افزونه یک آیتم جدید به منو پنل مدیریت شما اضافه خواهد شد که برای انجام تنظیمات روی آن کلیک کرده و وارد بخش تنظیمات افزونه شوید اولین گزینه ssl میزبانی شما را میخواهد و اگر شما در حال پیکربندی سایت بر روی یک sub domain باشید و گواهینامه ssl شما مختص سایت اصلی باشد باید در اینجا دامنه اصلی را وارد کنید و چنانچه شما از یک گواهینامه اشتراکی استفاده میکنید باید اطلاعات میزبان خود را در عوض نام دامنه وارد کنید و همچنین اگر ssl شما غیرمعمول است و باید از پورت های مختلف استفاده کنید آن را در قسمت درگاه اضافه کنید.
گزینه و تنظیمات بعدی اداره ssl است که شما را مجبور به استفاده از https در صفحات مدیریتی می کند که شما نیازمندید با بررسی این کادر از امن بودن ترافیک بخش مدیر اطمینان حاصل نمایید. گزینه بعدی یعنی گزینه انحصاری باعث می شود ssl فقط روی صفحاتی که شما انتخاب میکنید کار کند و در انتها روی دکمه ذخیره کلیک کنید.
توجه داشته باشید پس از تنظیم ssl وارد صفحه خود شده و از سبز بودن چراغ های تمام مرورگرها اطمینان حاصل کنید.

 

با تشکر از همراهی شما . شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس