اضافه کردن فرمت در رسانه وردپرس WP Extra File Types


اضافه کردن فرمت در رسانه وردپرس  WP Extra File Types

اضافه کردن فرمت در رسانه وردپرس در بعضی مواقع تبدیل به یک دردسر میشود که اکثرا برای سایت های وردپرس پیش می آید. در اکثر اوقات کاربرها میخواهند فرمت هایی را آپلود کنند که خاص باشند که در نهایت با خطاهای امنیتی مواجه میشوند. آپلود فرمت های خاص در رسانه وردپرس برای کاربران یک امکان میباشد که شاید در آینده به این امکان احتیاج داشته باشید. پس چه بهتر که با اضافه کردن فرمت های بیشتر در رسانه وردپرس این امکان را ایجاد کنید.

اضافه کردن فرمت های بیشتر به رسانه وردپرس

 با افزونه ای که امروز در مبنای وردپرس به شما معرفی میکنیم به راحتی میتوانید فرمت های بیشتر به رسانه وردپرس اضافه کنید تا امکان آپلود هر گونه فرمتی که به آن اضافه کرده اید را ایجاد کنید این افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده است ، افزونه ای که ما در این مقاله وردپرس به شما معرفی میکنیم WP Extra File Types نام دارد.

شاید برای شما سوال باشد که چرا در وردپرس امکان آپلود فرمت های بیشتر در بخش رسانه وردپرس وجود ندارد؟
در ورددپرس به دلیل اینکه مسائل امنیت وردپرس رئایت شود اینگونه دسترسی را بسته است و اجازه این که بخواهید فرمت های دیگری بجز فرمت هایی که خود وردپرس به شما دسترسی داده است آپلود کنید را ندارید.

افزودن فرمت های بیشتر دررسانه وردپرس WP Extra File Types

برای افزودن فرمت های بیشتر در رسانه وردپرس افزونه WP Extra File Types را نصب کنید (آموزش نصب افزونه) که یک قسمت با عنوان WP Extra File Types به پنل مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد که اگر روی آن کلیک کنید. مانند تصویر زیر صفحه ای باز خواهد شد که فرمت های مختلف را همراه با یک checkbox در آن به نمایش گذاشته است که با تیک دار کردن هر کدام از فرمت ها میتوانیدامکان آپلود فرمت های بیشتر را در رسانه وردپرس فراهم کنید.

آپلود انواع فایل ها در رسانه وردپرس

بیش از ۱۰۰ فرمت در این افزونه وجود دارد که میتوانید آن را به فرمت های قبلی رسانه وردپرس بیفزایید فرمتی که مد نظر شماست را در این لیست بیابید و و آن را انتخاب کنید و در نهایت ذخیره کنید.
یک تکنیک جالب برای پیدا کردن فرمت دلخواه شما در صفحه افزونه :
کلید ctrl+f رابزنید تا سرچ در صفحه باز شود خب حالا فرمتی که میخواهید را در قسمت سرچ صفحه بنویسید ، با نوشتن فرمتی که میخواهید خود صفحه خود به خود اسکرول میشود.

اضافه کردن فرمت جهت آپلود در وردپرس

اگر به هر روشی سرچ کردید و فرمت خود را نیافتید ، افزونه WP Extra File Types این امکان را برای کاربران خود ایجاد کرده که بتوانند فرمت را تعریف کنند تا فرمت تعریف شده به لیست فرمت های این افزونه اضافه شود.
همانطور که در تصویر زیر میبینید یک گزینه با عنوان Add your custom file types وجود دارد روی علامت + که کنار آن وجو دارد کلیک کنید.

Description : دسکریپشن به معنی توضیحات است. خب مطمئنا باید توضیحات فرمتی که میخواهید اضافه کنید را بنویسید.

File Extension : فرمت فایل را بنویسید.

Mime Type : منظور از این گزینه وارد کردن پسوند است (پسوند ها با نقطه شروع میشوند)

اضافه کردن فرمت دلخواه در وردپرس با کدنویسی

خب آموزش اضافه کردن فرمت در رسانه وردپرس با افزونه تمام شد اما شاید شما نخواهید که این کار را باافزونه انجام دهید. توسط چند خط کد نیز میتوانید فرمت دلخواه خودرا در وردپرس اضافه کنید. برای اضافه کردن فرمت دلخواه با کدنویسیی کافی است کد های زیر را درون functions.php قالب خود قرار دهید ، برای پیدا کردن function.php  قالب وردپرس خود کافی است در پیشخوان روی نمایش > ویرایش کلیک کنید.

function my_myme_types($mime_types){
$mime_types['svg'] = 'image/svg+xml'; //Adding svg extension
return $mime_types;
}
add_filter('upload_mimes', 'my_myme_types', ۱, ۱);

نکته :

کد های بالا در فرمت svg به لیست فایل های مجاز اضافه میشوند و فرمت ها باید به شکل image/svg+xml  به لیست اضافه شوند.

برای اضافه کردن فرمت های بیشتر کد های زیر را قرار دهید.

function my_myme_types($mime_types){
$mime_types['svg'] = 'image/svg+xml'; //Adding svg extension
$mime_types['psd'] = 'image/vnd.adobe.photoshop'; //Adding photoshop files
return $mime_types;
}
add_filter('upload_mimes', 'my_myme_types', ۱, ۱);

همانطور که در خط دوم و سوم مشاهده می‌کنید دو فرمت SVG و PSD به آن اضافه شده‌اند که برای فرمت‌های بیشتر می‌توانید مانند نمونه عمل کرده و هریک را در یک خط وارد کنید.

با استفاده از این کد میتوانید فرمت های بیشتری را مانند نمونه قرار دهید به طور مثال در خط ۲ و ۳ میبینید که دو فرمت svg و psd اضافه شده اند. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه.

با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس