آموزش افزودن پروفایل سفارشی نویسنده وردپرس


آموزش افزودن پروفایل سفارشی نویسنده وردپرس

قالب های وردپرس اطلاعات پروفایل نویسنده را در صفحه آرشیو نویسنده محدود کرده است ولی در برخی از مواقع ما مایل بوده ایم که یک پروفایل سفارشی ایجاد کنیم در این مقاله ما نحوه ایجاد را به شما آموزش خواهیم داد.
این بخش در وردپرس بسیار با اهمیت است چرا که با استفاده از این بخش است که کاربران شما میتوانند اطلاعاتی را از نویسندگان مطالب بدست آورند.
برای ایجاد پروفایل سفارشی می توان از دو روش استفاده کرد :

۱_ ایجاد پروفایل سفارشی با Wp User manager:

این روشی است که ما آن را به شما پیشنهاد می کنیم چرا که بسیار ساده و راحت است برای شروع کافی است افزونه را نصب و فعالسازی کنید بعد از فعالسازی وارد بخش کاربران این و mpum settings شوید در تنظیمات،  افزونه به صورت اتوماتیک صفحاتی را به عنوان صفحه ورود سفارشی، صفحه ثبت نام، صفحه فراموش رمز عبور و صفحه پروفایل کاربران ایجاد خواهد کرد. این افزونه دارای ویژگی ها و تنظیمات بسیاری است که شما می توانید با توجه به نیاز آنها را فعال و یا غیرفعال کنید.
برای انجام تنظیمات پروفایل بر روی تب profile کلیک کنید و گزینه های صفحه پروفایل کاربران را برای مهمانان فعالسازی نمایید و همچنین می توانید قابلیت را مشخص کنید تا کاربران پروفایل یکدیگر را مشاهده کنند و حتی عکس آپلود کنید و یا پست ها و دیدگاه های گذشته خود را نمایش دهید و در انتها تغییرات را ذخیره کنید.
بعد از انجام کارهای مورد نیاز باید پیوندهای یکتا و آدرس صفحات را مشخص کنید. وارد تنظیمات پیشخوان سپس پیوند های یکتا شوید افزونه به شما این امکان را می دهد تا از آیدی، نام کاربری، لقب در آدرس خود استفاده نمایید یکی از گزینه ها را انتخاب و بر روی ذخیره کلیک کنید.
صفحات نویسندگان آماده است به قسمت ابزارک ها بروید و فرم ورود wpum را به ساید بار خود بیفزایید تا اطلاعات کاربری خود را در ساید بار مشاهده فرمایید و با کلیک بر روی نام کاربری وارد صفحه پروفایل خود خواهید شد.
اگر می خواهید ظاهر سایت مانند رنگ ها،خطوط و حاشیه ها را تغییر دهید باید از کد هایcss استفاده کنید اگر مایل باشید چیدمان نمایش و تنظیمات را تغییر دهید باید با یک نرم افزار ftp client به وبسایت خود متصل شده و وارد بخش“/wp-content/plugins/wp-user-manager/templates/” شوید و تمام فایل ها را در سیستم خود دانلود کنید سپس وارد فولدر قالب کنونی سایت خود شده و یک فولدر به نام wpum ایجاد کنید سپس فایل های دانلود شده در داخل پوشه wpum قرار دهید و بعد از ویرایش این فایل ها می توانید ظاهر صفحات پروفایل را سفارش سازی نمایید.

روش دوم ایجاد صفحه اطلاعات نویسنده سفارشی به صورت دستی :

در ابتدا با ftp client به سایت متصل شوید و وارد بخش Wp_ content //themes شوید سپس وارد پوشه قالب شده و یک فایل author. Php ایجاد نمایید سپس محتوای archive. Php را کپی کرده و داخل author قرار دهید و اگر قالب شما فایل author را دارد آن را ویرایش کنید معمولا شما می توانید همه چیز را در میان کدهای get_header و get _sidebar ویرایش نمایید

<?php
// Set the Current Author Variable $curauth
$curauth = (isset($_GET['author_name'])) ? get_user_by('slug', $author_name) : get_userdata(intval($author));
?>
<div class="author-profile-card"><h2>About: <?php echo $curauth->nickname; ?></h2><div class="author-photo"><?php echo get_avatar( $curauth->user_email , '90 '); ?></div><p><strong>Website:</strong> <a href="<?php echo $curauth->user_url; ?>"><?php echo $curauth->user_url; ?></a><br /><strong>Bio:</strong> <?php echo $curauth->user_description; ?></p>
</div><h2>Posts by <?php echo $curauth->nickname; ?>:</h2>
<?php if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?>
<h3>
<a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link: <?php the_title(); ?>">
<?php the_title(); ?></a>
</h3>
<p class="posted-on">Posted on: <?php the_time('d M Y'); ?></p>
<?php the_excerpt(); ?>
<?php endwhile;
// Previous/next page navigation.
the_posts_pagination();
else: ?>
<p><?php _e('No posts by this author.'); ?></p>
 
<?php endif; ?>

 

با استفاده از کد بالا پروفایل نویسنده در بالای صفحه اضافه خواهد شد و پست های اخیر کاربر را نیز نمایش داده خواهند شد و اگر به زبان php مسلط هستید می توانید کد بالا را سفارشی سازی نمایید.
با استفاده از کد زیر می توانید یک ظاهر مناسب به صفحه پروفایل اضافه کنید

.author-profile-card {
background: #eee;
border: 1px solid #ccc;
padding: 20px;
margin-bottom: 20px;
}
.author-photo {
float: left;
text-align: left;
padding: 5px;
}

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس