قالب جداگانه برای ادامه مطلب هر دسته بندی وردپرس


قالب جداگانه برای ادامه مطلب هر دسته بندی وردپرس

د در صد شما هم با وب سایت هایی مواجه بوده اید که برای هر دسته بندی یک ادامه مطلب با ظاهر متفاوت دارد و شما هم علاقه مند بوده اید تا برای قالب خود همچین چیزی را تعریف کنید . انوع مختلفی از شیوه ها برای انجام این کار وجود دارد یکی از این روش ها را میتوانید با مطالعه این مطلب یاد بگیرید با ما همراه باشید.

استایل متفاوت برای ادامه مطلب وردپرس

با فرض اینکه ما فقط می خواهیم تا یکی از دسته بندی ها را با استایلی که با قالب اصلی فرق کند داشته باشیم این کار را انجام میدهیم. برای این ابتدا یک فایل با نام مشابه single.php می سازیم میتوانیم آن را به هر نحوی که فکر میکنیم نام گذاری کنیم اهمتی ندارد که نام فایل ما چیست ، ما در اینجا نام فایلمان را single5.php گذاشته ایم . و یک فایل هم برای زمانی که اگر دسته ما مطابقت نداشت میسازیم و کد های معمولی فایل تک نوشته قالب را درون آن قرار می دهیم ما در اینجا فایلی با نام single-default.php ساخته ایم .

مسلاما حالا شما باید درون فایل جدید ظاهری که مد نظرتان است را طراحی کنید . و اکنون نوبت اتصال آن به ادامه مطلب دسته بندی شماست که در وردپرس با یک شرط نمایش داده می شود . و با استفاده از کد زیر به وردپرس میگوییم در صورتی که آی دی دسته ما مساوی با مثلا ۱ بود لطفا از این استایل استفاده کن و یا هر طور دیگر .

[code]

<?php if (in_category(‘5’)) {include (TEMPLATEPATH . ‘/single5.php’);
}
else { include (TEMPLATEPATH . ‘/single-default.php’);
} ?>

[/code]

با تشکر از همراهی شما یکی دیگر از جلسات آموزشی وردپرس به پایان رسید  – شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس