۷ تکنیک خطرناک در سئو کلاه سیاه که باید از آن ها دوری کرد


۷ تکنیک خطرناک در سئو کلاه سیاه که باید از آن ها دوری کرد

به روش ها، استراتژی ها و تکنیک هایی گفته می شود که یک سایت را در سریع ترین زمان ممکن به صفحه های اول گوگل برساند را سئو کلاه سیاه میگویند در واقع در این کار از هیچ قوانینی پیروی نمیشود و افرادی که این روش را در پیش میگیرند اصلا نیاز کاربران و قوانین گوگل برایشان اهمیت ندارد تنها خواسته آنها  رساندن سایت به صفحات اول گوگل در جست و جو ها می باشد.

سئو کلاه سیاه چیست؟

اصولی کار کردن در سئو یک سایت و گوش دادن به قوانین گوگل می تواند بدون آن که جریمه ای در انتظار سایت مورد نظر باشد آن را بالا بیاورد؛ هر چند روند بالا آمدن در این روش کند می باشد. اما روشی قابل اطمینان می باشد. اما در سئو کلاه سیاه، کسانی که کلاه سیاه انجام می دهند با اینکه به روش های روز سئو آشنایی دارند اما طرز فکر آن ها چیز دیگری می باشد و تنها هدف آن ها بالا آمدن سایت در مدت زمان کم است.شما با انجام دادن سئو کلاه سیاه در ابتدای کار رتبه خوبی را برای سایتتان به دست میاورید. اما هنگامی که با تله های الگوریتم های گوگل مواجه شوید ، سایت شما با افت شدیدی مواجه خواهد شد و جایگاهی که سایت به صورت تقلبی به دست آورده است را از دست خواهد داد.

۷ تکنیک خطرناک در سئو کلاه سیاه که باید از آن ها دوری کرد

 

اما ۷ تکنیکی را که سئو کلاه سیاه موجب در معرض خطر قرار گرفتن سایت می شود را در ادامه بخش آموزش سئو برای شما توضیح خواهیم داد، اما باز هم به شما میگوییم که انجام دادن سئو کلاه سیاه کاری بسیار غیر اصولی وغیر قانونی  از دیدگاه گوگل بوده و اصلا پیشنهاد نمی شود!

۷ تکنیک خطرناک سئو کلاه سیاه

  • کامنت های اسپم.
  • قرار دادن محتوای کپی.
  • لینک های خریداری شده.
  • پنهان کردن متن ها.
  • صفحه پرش.
  • استفاده زیاد از کلمات کلیدی.
  • محتوای غیر قابل نمایش.

کامنت های اسپم

کامنت های اسپم به کامنت هایی گفته می شود که در زیر یک مطلبی که هیچ ارتباطی با محتوای لینک قرار داده شده ندارد گذاشته می شود. برای درک بهتر مسئله به مثال توجه کنید.

فرض کنید شما زیر یک مطلب پزشکی می خواهید یک لینک قرار دهید که آن لینک به یک مطلبی مانند افزونه های وردپرس اشاره می کند. این کامنت قرار داده شده کامنت اسپم می باشد و می تواند برای هر دو مطلب جریمه منفی داشته باشد، پس بهتر است نه چنین کامنتی را قرار دهید، و نه شخص کامنت گیرنده کامنت مورد نظر را تایید کند.

۷ تکنیک خطرناک در سئو کلاه سیاه که باید از آن ها دوری کرد

قرار دادن محتوای کپی

محتوا پادشاه است! در بحث سئو و تولید محتوا همه بار ها این جمله را شنیده اید که می گویند محتوا پادشاه سایت است. در این موضوع بحث های زیادی انجام شده است بوده و هست اما نکته ایی که همیشه تکراری بوده و باید به آن توجه کرد عدم قرار دادن محتوای تکراری در سایت می باشد. با این کار شما سرقت ادبی-علمی انجام می دهید و در نتیجه با اشکار شدن آن نزد گوگل امتیاز خود را از دست داده و در دام پنالتی گوگل خواهید و افتاد و در نتیجه موجب افت شدید رتبه سایت خود خواهید شد.

لینک های خریداری شده

بر اساس گفته های بزرگان سئو نیز خریدن لنیک، از بد ترین روش های سئو کلاه سیاه می باشد و گوگل نیز به سرعت آن را تشخیص داده و سایت خاطی را جریمه خواهد کرد. امروزه بسیاری از سایت ها به تبادیل لنیک و خرید لینک های مضر می پردازند، در حالی که این کار اشتباه بوده و از نظر گوگل خلاق مقررات آن می باشد و در نتیجه پس از مدتی سایت هایی که از لینک های مضر خریداری شده استفاده کرده باشند در دام گوگل افتاده و رتبه سایت خود را از دست خواهند داد.

پنهان کردن متن ها

برخی از سایت ها به تولید متن هایی می پردازند که کاربر توانایی دیدن آن را ندارد و فقط موتور های جست و جو توانایی بررسی آن را دارند. این سایت ها با فکر اینکه با این روش می توان گوگل را دور زد اقدام به انجام این کار ها می کنند اما غافل از این که گوگل با استفاده از الگوریتم هایی که در اختیار دارد به سادگی می تواند این روش را شناسایی کرده و سایت خاطی را به شدت جریمه کند، دلیل آن نیز اهمیت دادن گوگل به کاربران می باشد و انتقال کاربران به صفحه ای که مورد نظر آن ها نیست را نمی پسندد.

صفحه پرش

افرادی که سئو کلاه سیاه را انجام می دهند با استفاده از این تکنیک  قصد دارند تا کاربر را فریب دهند. این روش بدین صورت می باشد که با لینک دادن کلمه ای که اصلا محتوای آن با کلمه مورد نظر شباهت ندارد قصد انتقال کاربر به صفحه ای دیگر را دارند. برای مثال به متن زیر توجه کنید.

فردی که سئو کلاه سیاه انجام می دهد، بجای لینک دادن به صفحه دانلود افزونه های کاربردی، به صفحه ای دیگر مانند مطالب ورزشی لینک می دهد و کاربر که از آن اطلاع ندارد به آن صفحه مراجعه می کند و متوجه تقلبی بودن مطلب می شود. گوگل با چنین روشی به شدت مخالف کرده و با مشاهده چنین کاری امتیاز منفی به سایت مذکور می دهد.

استفاده زیاد از کلمات کلیدی

استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در گذشته بدون ایراد بود اما پس از مدتی گوگل با قرار دادن یک محدوده برای کلمات کلیدی مشخص کرد که هیچ کلمه کلیدی نباید چگالی بیش از ۳ در صد را داشته باشد و اگر مطلبی برخلاف این قانون عمل کند، آن مطلب را با فکر این که قصد دارد ترافیک بیش از حدی را به خود اختصاص دهد جریمه کرده و موجب افت رتبه سایت می باشد.

محتوای غیر قابل نمایش

در این روش افراد سئو کلاه سیاه کار، کلمات کلیدی را برای مثال به رنگ سفید در می آورند تا در میان مطالب دیده نشود و فقط الگوریتم های گوگل آن ها را بررسی کنند و امتیاز دهند که اینطور نبوده و گوگل متوجه این عمل می شود و آن را جریمه می کند. تفاوت این روش با روش ” پنهان کردن متن ها ” در این می باشد که در “محتوای غیر قابل نمایش” شما تنها متن ها را مخفی می کنید، اما در “پنهان کردن متن ها” کد های جاوا اسکریپتی را نیز می توانید مخفی کنید.

در پایان آموزش نیز باری دیگر تکرار می کنیم که انجام دادن روش های سئو کلاه سیاه، قانونی نبوده و انجام دادن آن ها به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس