Ad Rotate افزونه ای برای مدیریت تبلیغات


Ad Rotate افزونه ای برای مدیریت تبلیغات

Ad rotate یک افزونه مدیریت تبلیغات است که ما به افرادی که به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اند آن را توصیه می کنیم، شما با استفاده از این افزونه دیگر نیاز نیست به فایل های قالبتان کدی را اضافه کنید و از این راه می توانید به مدیریت تبلیغات سایتتان بپردازید.

در دنیا سایت و اینترنت سرویس هایی از قبیل Google Adsense وجود دارند که کارشان تبلیغات است و از آن ها به عنوان سرویس های تبلیغاتی یاد می شود، این سرویس ها برای فعالیت نیازمند ناشرانی هستند و این ناشران همان افراد با سایت هایشان هستند که قصد تبلیغات دارند.

اگر شما یکی از این افراد هستید که قصد نشر تبلیغات و استفاده از این سرویس ها را دارید دو راه در مقابل روی شماست یا از ویرایش کد های قالب استفاده کنید و یا افزونه هایی را که زمینه فعالیتشان در این راستا است به کار ببرید، ویرایش کردن کد های قالب امکان دارد شما را دچار مشکلاتی ناخواسته از قبیل پیش آمدن اشتباهات غیر منتظره در وردپرس و غیره کند اما استفاده از افزونه هایی مانند افزونه Ad rotate این امکان را به شما می دهد تا به سادگی تبلیغات خود را مدیریت کنید، بنر هایی با سایز های مختلف را در مکان های مختلف سایت ذخیره کرده و پنهان و ظاهر کنید.

در ادامه به بررسی نحوه کار با این افزونه می پردازیم.

نحوه کار با افزونه Ad rotate

ابتدا شما باید افزونه Ad rotate دانلود کرده و بر روی سایت خود نصب و فعالسازی نمایید. بعد از این که افزونه را فعال سازی در پنل پیشخوان در منوی کناری گزینه جدیدی با عنوان Ad rotate نمایان می شود که شما برای کار با این افزونه باید آن را انتخاب کنید و از زیر منوی آن بر روی گزینه advert کلیک کنید. در مرحله بعد نوبت به ایجاد اولین تبلیغ شما می رسد که برای این کار کافیست بر روی گزینه ADD new کلیک کنید تا به صفحه ایجاد تبلیغ وارد شوید، بعد از مراجعه به صفحه ایجاد تبلیغ شما با صفحه ای مواجه می شوید که دارای جندین بخش است.

اولین بخش مربوط به انتخاب عنوان یا همان title تبلیغ است و در بخش بعدی شما نیازمند ایجاد کد تبلیغاتی برای آگهی خود هستید که این کد را می توانید از طریق شبکه تبلیغاتیتان ایجاد کنید و یا خودتان این کد را بسازید.

در مرحله بعدی نوبت به برنامه ریزی تبلیغتان می رسد که شما می توانید با کمی اسکرول کردن صفحه به سمت پایین و مراحعه به بخش برنامه ریزی این کار را انجام دهید و کد هایی را که می توانید به صفحات، ویدجت ها و ساید بار ها و پست ها اضافه کنید دریافت کنید و سپس در نهایت نوبت به ذخیره کردن تنظیمات و انتشار تبلیغ مورد نظرتان می رسد، برای اینکار کافیست بر روی دکمه save advert کلیک کنید.

گروه بندی تبلیغات

در افزونه ad rotate شما می توانید تبلیغات ایجاد شده را دسته بندی کنید که این موضوع به شما در مدیریت آن ها کمک شایانی می کند زیرا امکان دارد شما مکان های مختلفی برای قرار دادن تبلیغات در سایتتان داشته باشید و یا در چندین شبکه تبلیغاتی عضو باشید. برای این کار کافیست از منوی ad rotate گزینه group را انتخاب کنید تا به صفحه مورد نظرتان هدایت شوید در مرحله بعد از بالای صفحه شما باید بر روی گزینه add new کلیک کنید تا به صفحه ایجاد گروه هدایت شوید.

در این صفحه هم مانند صفحه ایجاد تبلیغ چندین بخش قابل مشاهده است که یکی از آن ها مربوط به عنوان یا title گروه است.

و دیگر بخش ها مربوط به دسته بندی ها مختلف و تنظیم کردن نمایش دادن گروهی تبلیغات و اختصاص دادن آن ها به بخش خاصی از سایت است.

بعد از اعمال تمام تنظیمات برای ذخیره آن ها باید بر روی گزینه save group کلیک کنید.

تسلط بیشتر بر آگهی ها در وردپرس

همان طور که در بخش های قبل اشاره کردیم شما می توانید آگهی های ایجاد شده را به صورت گروه بندی شده به صفحات، پست و یا ویدجت ها اختصاص داده و آن ها را اتوماتیک در این بخش ها قرار دهید اما ممکن است شما نیاز داشته باشید تسلط بیشتری بر روی تبلیغات و مکان های مختلف نمایش آن ها داشته باشید که افزونه ad rotate این قابلیت را در اختیار شما قرار داده است. افزونه ad rotate بعد از ایحاد هر تبلیغ کد کوتاهی را به آن اختصاص داده و در اختیار شما می گذارد که شما می توانید این شورت کد را در هر بخشی از سایت که می خواهید قرار دهید.

برای این کار کافیست همانند موقعی که قصد ایجاد یک تبلیغ جدید را داشتیم به بخش advert رفته و بر روی هر آگهی که قصد کپی کردن شورت کد آن را داریم کلیک نماییم و سپس به بخش edit ad آن برویم.

در این بخش برای نمایش تبلیغات در ساید بار کمی متفاوت باید عمل کنیم به این صورت که باید بر روی گزینه appearance کلیک کرده و سپس گزینه widget را انتخاب کنید و ویجت افزونه ad rotate را به ساید بار خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس