رعایت ۵ نکته برای موفقیت در تجارت اینترنتی


رعایت ۵ نکته برای موفقیت در تجارت اینترنتی

امروزه یکی از انواع تجارت، تجارت الکترونیک می باشد که به سرعت رو به پیشرفت است و هر کسی می تواند با راه اندازی یک سایت یک تجارت الکترونیک را راه بیاندازد اما تمام افراد به معنای واقعی در آن موفق نیستند زیرا راه اندازی یک سایت فروشگاهی کامل نیمی از راه اندازی یک تجارت الکترونیک می باشد نیمه دیگر آن قوانینیست که شما برای موفق شدن در تجارت خود باید آن ها را رعایت کنید.

حال اگر قصد دارید یک تجارت الکترونیک موفق را راه اندازی کنید با ما همراه باشید تا ۵ قانون مهم در این راستا را با هم بررسی کنیم.

۱- قابلیت پیگیری حمل و نقل سفارشات

رعایت ۵ نکته برای موفقیت در تجارت اینترنتی

یکی از قوانین طلایی موفقیت در تجارت اینترنتی دادن قابلیت پیگیری سفارشات به مشتریان است، تمام افرادی که از یک سایت خرید می کنند کنجکاو به این موضوع هستند که از وضعیت سفارش خود و اینکه سفارش آن ها کجاست و چه موقعی به دستشان می رسد با خبر شوند.

شما برای این کار می توانید از افزونه هایی که در این زمینه موجود است استفاده کنید که یکی از آن ها افزونه WooCommerce Shipment Tracking plugin می باشد که شما می توانید آن را رایگان از مخزن وردپرس دانلود کنید و آن را بر روی سایت خود نصب کرده و تنظیم کنید تا اطلاعاتی را در ارتباط با زمان تحویل سفارش و… را برای مشتری به صورت اتوماتیک ارسال کند.

۲- فیلد های پرداخت

یکی از مهم ترین عوامل شخصی سازی فیلد ها پرداخت می باشد. شما نیازی نیست اطلاعات اضافی را از مشتری بگیرید یا فیلد های اضافی را به بخش پرداخت اضافه کنید بلکه باید فیلد های بی استفاده را حذف هم نمایید به طور مثال: وقتی سایت شما محصولات دانلودی یا مجازی را به فروش می رساند نیازی به فیلد آدرس یا کد پستی ندارید.

۳- ارسال رایگان کالا

امروزه تمام افراد به دنبال تخفیف ها و پیشنهاد هایی هستند که در بتوانند علاوه بر صرفه جویی در هزینه هایشان محصولات خوبی را با هزینه کم به دست بیاورند. یکی از مواردی که می تواند افراد را تحریک به خرید از سایت شما در میان بقیه سایت ها کند پیشنهاد ارسال رایگان کالا می باشد البته شما نباید این کار را از ابتدای سایت انجام دهید بلکه در این راستا باید سیاست هایی را هم به خرج داده و در کار خود استفاده کنید.

در ابتدا شما باید سایت فروشگاهی خود را بدون هیچ گونه تخفیف در قیمت ها و ارسال کالا ها راه اندازی کنید و سپس بعد از مدتی که میانگین فروش سایتتان را متوجه شدید با توجه به آن اقدام به اعمال تخفیف ها کنید و با توجه به ردیابی داده ها اقدام به اضافه کردن ارسال رایگان به مکان های مختلف کنید.

۴ – دسته بندی کالا ها

یکی دیگر از عواملی که می تواند فروشگاه اینترنتی شما را به یک فروشگاه موفق تبدیل کند راحتی کاربران در سایت شماست که یکی از کار هایی که شما باید در این زمینه انجام دهید دسته بندی کردن محصولاتتان است. شما با دسته بندی محصولاتتان باعث می شوید کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند محصول مورد نظر خود را راحت تر یافته و به خرید آن اقدام کنند اما در این زمینه باید دقت کنید که کلیه محصولاتتان را دسته بندی کرده و از ایجاد دسته بندی های چند منظوره بپرهیزید.

۵- تشکر از مشتریان

رعایت ۵ نکته برای موفقیت در تجارت اینترنتی

یکی از مهم ترین عواملی که باعث وفاداری و ماندگاری مشتریان سایت شما می شود احترام به آن ها و رعایت اصول مشتری مداریست که یکی از این اصول تشکر از مشتریان بعد از انجام خریدشان می باشد.

برای انجام این کار شما دو راه را در پیش رو دارید راه اول استفاده از صفحه قدردانی خوده ووکامرس بوده که خیلی ظاهر خاص و جذابی ندارد و راه دوم که بهترین راه موجود می باشد استفاده از افزونه های موجود در این زمینه می باشد مانند افزونه YITH Custom Thank You Page for Woocommerce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس