صفحه ۴۰۴ اختصاصی وردپرس با افزونه ۴۰۴page


صفحه ۴۰۴ اختصاصی وردپرس با افزونه ۴۰۴page

حتما شما هم تا به حال به خطای ۴۰۴ برخورده اید، این خطا در صورت رخ دادن برخی از موارد از قبیل تغییر آدرس، به هم ریختن آدرس ها و غیره پیش می آید که شما آن را در قالب یک صفحه با ارور ۴۰۴ مشاهده می کنید.

صفحه ۴۰۴ در وردپرس به طور معمول دارای ظاهری ساده و معمولیست که شما می توانید با استفاده از افزونه هایی که در این زمینه وجود دارند رنگ و لعاب خاص و ظاهر دلخواهتان را به این صفحه القا کنید. یکی از این افزونه ها، افزونه ۴۰۴page است که شما می توانید با استفاده از این افزونه ظاهر کاملا جذابی را به صفحه ۴۰۴ سایت خود ببخشید. قبل از نصب و راه اندازی افزونه ۴۰۴page شما باید برگه دلخواه مربوط به صفحه ۴۰۴ تان را ساخته و ذخیره کنید.

ساخت برگه ۴۰۴

ابتدا شما باید از منوی کناری پنل پیشخوان بر روی گزینه برگه ها کلیک کرده و سپس گزینه افزودن را انتخاب کنید، حال برگه ۴۰۴ ایجاد شد و شما باید آن را مانند تصویر زیر طراحی کنید و سپس انتشار دهید.

نصب و نحوه کار با افزونه

در ابتدا شما باید افزونه را از صفحه دانلود آن دانلود کرده و آن را نصب و فعال سازی نمایید. ” آموزش نصب افزونه وردپرس ” بعد از اینکه عملیات نصب و فعالسازی به درستی انجام شد شما می توانید از دو طریق به بخش تنظیمات آن مراجعه کنید:

۱- از طریق صفحه افزونه ها و سپس انتخاب گزینه settings

۲- انتخاب گزینه نمایش از منوی کناری پنل پیشخوان و سپس انتخاب گزینه error 404page

با وارد شدن به بخش تنظیمات افزونه بخش های general و advanced قابل مشاهده است که در ادامه به بررسی جداگانه هر کدام از این بخش ها می پردازیم:

بخش اول: General

در بخش جنرال کادری را با عنوان Page to be displayed as 404 page مشاهده می کنید که در این کادر شما باید برگه ای را که از قبل برای نمایش در حالت رخ دادن خطای ۴۰۴ آماده کرده اید را در این بخش مشحص کنید.

بخش دوم: advanced

این بخش دارای چندین گزینه می باشد که شامل:

Hide the selected page from the Pages list: با فعال کردن این گزینه برگه ای که برای خطای ۴۰۴ ساخته اید از بخش برگه ها حذف شده و تنها برای مدیران وبسایت نمایش داده می شود.

Send an 404 error if the page is accessed directly by its URL: ارسال یک خطای ۴۰۴ در صورت دسترسی به صفحه مورد نظر با آدرس مستقیم

Force 404 error after loading page: دریافت خطای ۴۰۴ پس از بارگذاری صفحه
Disable URL autocorrection guessing: حدس زدن آدرس و تصحیح اتوماتیک آن

Send an HTTP 410 error instead of HTTP 404 in case the requested object is in trash: با فعال کردن این گزینه در مواقعی که برگه خاسته شده توسط url در زباله دان باشد به جای خطای ۴۰۴، خطای http410 به نمایش در میاید.

Activate Compatibility Mode: فعال کردن حالت سازگاری

بعد از این که تنظیمات دلخواهتان را اعمال کردید نوبت به ذخیره آن ها می رسد.

و در نهایت همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید وقتی کاربری در سایت شما به خطای ۴۰۴ بر بخورد با صفحه ای که شما ساخته اید به جای آن صفحه ساده و بی رنگ و رو مواجه می شود.

به همین راحتی شما میتوانید یک صفحه ۴۰۴ اختصاصی را برای وب سایت خود طراحی و از آن استفاده کنید .

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس