آموزش وردپرس سفارش سازی صفحه خطای ۴۰۴


آموزش وردپرس سفارش سازی صفحه خطای ۴۰۴

خطای ۴۰۴ تجربه خوبی برای وردپرس کاران است که باید مدیریت شود مدیران می توانند با استفاده از تنظیماتی از بروز این خطا مطلع شوند. ما در اینجا آموزش های کافی را در اختیار شما می گذاریم.
خطای ۴۰۴ به چه صورت است؟ یکی از خطاهای رایج وردپرس است که در بسیاری از وب سایت ها رخ می دهد خطا اگر در اثر قالب رخ دهد بصورت زیر است.

اگر پیکر بندی و تنظیمات سایت دچار مشکل شده باشد به صورت زیر می باشد .

که هیچ کدام از این خطاها برای سایت مفید نیستند زمانی که کاربر در سایت شما با این صفحه مواجه می شود به سرعت سایت شما را ترک خواهد کرد و این اصلا به نفع سایت شما نیست. یکی از راه های بهبود این خطا این است که کاربران را به صفحه دیگر هدایت کنیم.

 

چگونه یک صفحه سفارشی ۴۰۴ ایجاد کنیم؟

در ابتدا یک الگو را در نظر بگیرید سپس به هاست خود بروید و فایل ۴۰۴/php را ویرایش کنید. قبل از انجام هر کاری ابتدا نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه کنید. توجه داشته باشید شما باید بخش های مهم تر و مفید تری را در صفحه خطای خود قرار دهید به عنوان مثال نمایش مطالب محبوب، ارسال دیدگاه، مطالب اخیر و…
برای قرار دادن مطالب محبوب ابتدا باید افزونه این قسمت را نصب و فعالسازی کنید سپس قطعه کد زیر را در فایل ۴۰۴ قرار دهید تا مطالب محبوب را در صفحه ۴۰۴ خود نمایش دهید.

نمایش پست ها با بیشترین دیدگاه در صفحه خطای ۴۰۴

در واقع این نوع مطالب همان مطالب محبوب هستند ولی برای نمایش مطالبی با بیشترین نظرات باید قطعه زیر را به فایل خود بیفزایید.

نمایش مطالب اخیر در صفحه ۴۰۴

برای نمایش مطالب اخیر در این صفحه بهتر است از قطعه کد زیر استفاده کنیم

نمایش مطالب تصادفی در صفحه ۴۰۴

از کد زیر استفاده کنید

نمایش آرشیو ماهانه مطالب با استفاده از compact archives

برای این کار ابتدا باید افزونه compact archives را نصب و فعال کنید سپس قطعه کد زیر را در فایل مورد نظر کپی کنید.

یک طرح کامل و ساده از فایل ۴۰۴

قطعه کد زیر یک طرح ساده و کامل بر پایه قالب های پیشفرض وردپرس است

اگر از قالب بالا استفاده کنید آن را با صفحه پیشفرض وردپرس مقایسه کنید و تفاوت را ببینید، اگر استایل های مرتب تری می خواهید از کد زیر استفاده کنید.

موفق باشید.

پاسخی بگذارید

قالب فروشگاهی دیجی کالا
جشنواره ملی وب