کاربران در وردپرس


کاربران در وردپرس

با سلام . با مقاله ای دیگر از آموزش های وردپرس در خدمت شما هستیم . یکی دیگر از گزینه های وردپرس بخش کاربران آن می باشد که مانند شناسنامه ، مشخصات اعضای سایت را در اختیار شما قرار میدهد که این اعضا از همه ی کاربران گرفته تا مدیران که از این طریق در دسترس است .

کاربران در وردپرس

در قسمت کاربران وردپرس شما سه گزینه را در اختیار دارید

همه کاربران

یکی از زیرمجموعه ها کاربران این گزینه می باشد که لیستی از تمام کاربرانی را که در سایت نقش دارند در اینجا لیست شده اند که در صورت ویرایش و تغییرات از این قسمت این کار به راحتی امکان پذیر است برای اینکه شما بتوانید نقش یک کاربر را بدون ورود به پروفایل تغییر دهید در همین بخش کافی است کاربر را انتخاب و از لیست نقش جدید را انتخاب نمایید و بر روی دکمه تغییر دادن کلیک کنید و در انتها تغییرات را ذخیره نمایید برای ویرایش کاربر می توانید ماوس را بر روی کاربر نگه داشته و بر روی ویرایش کلیک نمایید برای حذف کاربر آن را انتخاب و از قسمت کارهای دسته جمعی حذف را انتخاب و روی دکمه اجرا بزنید امکان جستجو کاربر برای شما در این صفحه نیز در دسترس است .

افزودن

از این قسمت شما می توانید کاربر جدیدی را ایجاد نمایید و نقشی را به آن اختصاص دهید و سطح دسترسی برای آنها مشخص نمایید. برای افزودن کاربر جدید از قسمت کاربران گزینه افزودن کاربر را کلیک کنید در این صفحه شما می توانید مشخصات کاربر جدیدی را وارد کنید نام کاربری یا شناسه و کلمه عبور و ایمیل ضروری می باشند و تنظیمات دیگر مانند نام و نام خانوادگی و وبلاگ اختیاری است و در انتها نیز نقش و اختیارات کاربر خود را مشخص می کنید و افزودن کاربر تازه را می زنید .

نقش کاربران در وردپرس

نقش کاربران که در قسمت همه کاربران قابل مشاهده و تغییر می باشد و هم از قسمت افزودن برای ایجاد کاربر جدید قابل انتخاب و اختصاص است بدین شرح می باشد :

مشترک : این نقش برای کاربران عادی در نظر گرفته می شود که چنین کاربری فقط به پیشخوان وردپرس و  شناسنامه خود دسترسی دارد و تنظیمات کاربری خود را می تواند تغییر دهد این نقش پیش فرضی است که وردپرس برای کاربران جدید خود در نظر می گیرد در واقع تنها مزیت این نقش این است که برای ارسال دیدگاه دیگر لازم به پر کردن فرم نمی باشد و یا میتوانید برای قسمت های سطوح دسترسی تعیین کنید به طور مثال برای نمایش یک پست دسترسی عضویت و یا قابل مشاهده تنها برای کاربران عضو وب سایت شما باشد.

مشارکت کننده : کاربری که دارای این نقش است علاوه بر اختیارات کاربری که نقش مشترک را دارد می تواند پست نوشته و حتی نوشته ها را ویرایش کند همچنین می تواند فایل ها را در سایت آپلود کند البته لازم به ذکر است چنین کاربری فقط اجازه نوشتن پست را دارد ولی نمی تواند آن را منتشر کند و حتما مدیر اصلی باید آن را بررسی و انتشار دهد .

نویسنده : چنین نقشی به کاربر این امکان را می دهد که علاوه بر اختیارات مشارکت کننده اجازه منتشر کردن پست را نیز دارا باشند. پیشنهاد می شود در سایت های چند نویسندگی و استخدام نویسنده به صورت آنلاین ابتدا از نقش مشارکت کننده و سپس دسترسی نویسندگی به ایشان داده شود.

ویراستار : علاوه بر در اختیار داشتن تمام امکانات نویسنده می تواند اقدام به مدیریت دیدگاه ها ، دسته ها ، صفحات یا برگه ها و مدیریت لینک ها و همچنین پست ها و نوشته ها اقدام نماید . یه ویارستار یا ویرایشگر میتواند به مدیریت سایت کمک شاشانی کند.

مدیر کل : در واقع مدیر امکان دسترسی به تمام امکاناتی که در سیستم وجود دارد را در اختیار خود دارد .

شناسنامه شما

برای دسترسی به این قسمت از کاربران بر روی شناسنامه شما کلیک نمایید . تمام مشخصات شما مانند یک شناسنامه در اینجا وجود دارد که می توانید آنها را ویرایش و به روز نمایید رنگبندی خش مدیریت را می توانید طبق نظر خود انتخاب کنید نام و نام خانوادگی و لقب را در نظر بگیرید لقب برای شما الزامی است در واقع نامی است که در هنگام پست نوشتن به عنوان نویسنده نشان داده می شود و بقیه اطلاعات به دلخواه شما پر و سپس به روز رسانی شناسنامه را کلیک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس