پوسته ها در وردپرس


پوسته ها در وردپرس

پوسته (Theme) یا همان قالب وردپرس به مجموعه ای از کدها و استایل ها گفته می شود که توسط برنامه نویسان نوشته و ایجاد شده اند و برای تعریف ظاهر و نحوه نمایش سایت توسط وردپرس مورد استفاده قرار می گیرند. پوسته ها در واقع چارچوب اصلی سایت می باشند که بعد از نصب آنها فقط تنظیمات دلخواه شما باید انجام شود تا سایت شما از لحاظ ظاهری آماده باشد .

پوسته ها در وردپرس

در قسمت مدیریت وردپرس گزینه ای به نام نمایش مشاهده می کنید که یکی از زیرمجموعه آن پوسته ها می باشد شما بعد از انتخاب قالب خود فقط کافی است آن را از این قسمت وارد سایت خود کرده و فعال نمایید .

روی گزینه پوسته ها کلیک کنید وارد صفحه قالب ها می شوید در این جا پوسته هایی در اختیار شما قرار داده اند که در صورتی که مایل باشید می توانید آنها را انتخاب کنید ولی در صورتی که قالب خود را داشته باشید و بخواهید وارد سایت کنید کافی است در این صفحه بر روی دکمه افزودن پوسته تازه کلیک کنید و سپس با زدن دکمه بارگذاری پوسته پوسته خود را که باید به صورت فایل فشرده zip  باشد را از این قسمت وارد و نصب می کنید و در انتها نیز پوسته خود را فعال نمایید .

مطالعه کنید : آموزش نصیب قالب وردپرس

توجه داشته باشید که قالب ها با یکدیگر متفاوت هستند و دارای تنظیمات خاص خود می باشند ولی عموما بعد از بعد از نصب قالب ، بخشی را در قسمت مدیریت خواهید دید که مربوط به تنظیمات قالب شماست که بسیاری از تنظیمات را از این طریق می توانید انجام دهید .

سفارش سازی در وردپرس

در مدیریت و پیشخوان ورد پرس یکی دیگر از زیرمجموعه های بخش نمایش یعنی گزینه زیرین پوسته سفارش سازی می باشد و برای سفارشی سازی قالب نصب شده روی سایت شما بکار می رود. از اینجا می توانید سایت خود را بصورت زنده مشاهده کرده و ابزارک ها ، رنگ بندی قالب و بخش های دیگر قالب سایت خود را تغییر دهید که این قسمت با توجه به قالب شما متفاوت و دارای گزینه های مختلفی است . به طور کلی با استفاده از این گزینه به راحتی می توانید هم سایت خود را مشاهده و هم تنظیماتی را بر روی آن اعمال کنید .

ویرایشگر در قالب وردپرس

زیرمجموعه بعدی در قسمت نمایش که لازم است توضیحی نیز درباره آن در اختیار شما عزیزان قرار دهم ویرایشگر می باشد زمانی که شما قالب خود را نصب و فعال می کنید تمام کد های قالب در این قسمت قرار می گیرد که پیشنهاد می شود اگر آشنایی با کدها ندارید این قسمت را تغییر و یا حذف نکنید چرا که سایت به مشکل مواجه می شود .

۲ پاسخ به پوسته ها در وردپرس

  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

    1. خانم نوروزی گفت:

      سلام . چشم با قدرت ادامه میدیم. ممنون از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس