نحوه ساخت گالری در وردپرس


نحوه ساخت گالری در وردپرس

با سلام . یکی دیگر از گزینه های بسیار خوب و عالی وردپرس که برای بسیاری از سایت ها مورد استفاده و ضروری است امکان ساخت گالری تصاویر می باشد . در خیلی از سایت ها که دارای عکس های بسیاری هستند و آنها را باید به کاربران خود نشان دهند این گزینه بسیار کار آمد خواهد بود . در پست های گذشته با نحوه گذاشتن تصاویر در سایت آشنا شدیم ولی در اینجا نیز اشاره ای به این مورد نیز خواهیم کرد .

جهت یادگیری ساخت گالری در وردپرس با ما همراه باشید .

شما راههای مختلفی را برای وارد کردن تصاویر پیش رو دارید مانند از قسمت نوشته ها ، برگه ها و یا حتی از طریق گزینه رسانه در قسمت پیشخوان وردپرس .

در نظر بگیرید که شما تصاویر را در سایت آپلود کرده اید و حالا می خواهید گالری خود را بسازید برای این کار از قسمت افزودن پرونده چند رسانه ای ( در پست های قبلی با آن آشنا شدیم ) در ستون کناری بر روی ساخت گالری کلیک کنید .

در این جا تصاویر خود را از قسمت کتابخانه پرونده چند رسانه ای انتخاب کنید ولی در صورتی که بخواهید تصاویر دیگری را وارد سایت کنید از قسمت بارگذاری پرونده ها تصاویر را درون سایت آپلود کنید .  بعد از انتخاب تصاویر خود بر روی دکمه گالری تازه بسازید کلیک کنید .

در پنجره ویرایش گالری می توانید تغییراتی را از جمله ترتیب قرار گرفتن تصاویر ، افزودن توضیحات به عکس ها که در زیر هر عکس مشخص است ، استفاده کنید . برای حذف هز تصویر کافی است بر روی ضربدر کلیک کنید و همچنین برای افزودن عکس گزینه افزودن به گالری را از سمت چپ پنجره کلیک کنید و یا حتی در صورت انصراف از ساخت گالری می توانید دکمه لغو گالری را از سمت راست کلیک کنید و برای افزودن عکس گزینه افزودن به گالری را از سمت چپ پنجره کلیک کنید و یا حتی در صورت انصراف از ساخت گالری می توانید دکمه لغو گالری را از سمت راست کلیک نمایید.

در همان پنجره کادر عمودی دیده می شود که دارای گزینه های زیر می باشد :

۱- پیوند به : در اینجا مشخص می کنید هر یک از عکس ها چه لینکی داشته باشند که دارای ۳ گزینه با نام های پوسته پیوست ها ( این گزینه تصاویر را به صفحه ای متصل می کند که هر عکس در یک صفحه جداگانه وجود دارد ) پرونده رسانه ای ( این گزینه تصویر را به سایز اصلی خودش لینک می کند و مناسب برای زمانی که نیاز به لایت باکس داریم می باشد ) و هیچ کدام که تصویر به هیچ جایی لینک نمی شود و پس از کلیک بر روی آن اتفاقی نمی افتد

۲- ستون ها : تعداد ستون های نمایش تصاویر را مشخص می کند .

۳- چیدمان تصادفی : با فعال کردن این گزینه این امکان را به گالری میدهد که با هر بار بارگذاری ترتیب تصاویر به طور تصادفی تغییر کند.

۴- اندازه : که دارای گزینه هایی از جمله بند انگشتی ( تصویرکی از هر عکس ساخته می شود و نمایش داده می شود ) میانه ( تصویر با اندازه میانه نمایش داده می شود ) بزرگ ( تصاویر موجود در گالری در اندازه بزرگ به نمایش در می آیند ) و اندازه کامل که تصویر در اندازه اصلی نمایش داده می شود . دقت کنید که این اندازه ها در قسمت تنظیمات » رسانه قابل تنظیم است

و در انتها بعد از انجام تمام موارد گفته شده فقط کافی است بر روی گذاشتن گالری کلیک کنید در این صورت شما گالری خود را در پست مورد نظر قرار داده اید .

در این نوشته شما با نحوه ساخت گالری بدون هیچ گونه افزونه و تنها با استفاده از قابلیت های وردپرس آشنا شدید .

 

شاد باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *