فهرست ها در وردپرس


فهرست ها در وردپرس

با سلام خدمت تمام همراهان گرامی. در این آموزش از سری آموزش های مبنای وردپرس با آموزش فهرست ها در وردپرس در خدمت شما سروران گرامی هستیم.
با ما همراه باشید.
فهرست ها و یا منوی سایت در یک سایت بسیار مهم و حیاتی است به گونه ای که شاید بتوان گفت هر محتوایی را که بخواهید در منو باید به دنبال آن باشید در واقع نظم سایت در این بخش کاملا مشخص است فهرست ها یکی از امکانات مهم وردپرس برای ساخت انواع منو می باشد به طوری که شما هر تعداد منو عمودی و افقی نیاز داشته به راحتی در اختیار شما خواهد بود .

آموزش ساخت فهرست در وردپرس

از قسمت مدیریت وردپرس در بخش نمایش فهرست ها را باز کنید

فهرست در وردپرس

سپس در کادر نام فهرست ، نامی را تایپ کرده و ساخت فهرست را بزنید چنانچه فهرستی را از قبل ساخته باشید می توانید نام آن را از کادر انتخاب کرده و و تغییرات لازم را انجام دهید .

فهرست در وردپرس

بعد از ساخت فهرست کادر هایی را در سمت راست مشاهده می کنید که به طور پیش فرض خود وردپرس مواردی را به شما پیشنهاد می دهد مثلا برگه های موجود ، نوشته ها ، دسته ها و … که برای وارد کردن آنها در فهرست کافی است تیک کنار آنها را زده و روی دکمه افزودن به فهرست کلیک نمایید توجه داشته باشید جهت سهولت خود می توانید آنها را بر اساس گزینه هایی که در بالای کادر مشخص است تفکیکی نمایید این گزینه ها همان تازه ترین ها ، دیدن همه و جستجو می باشد .

فهرست در وردپرس

در صورتی که بخواهید یک لینک را ایجاد کنید بر روی گزینه پیوند های دلخواه بروید نام و لینک را وارد کنید و سپس افزودن به فهرست را بزنید توجه داشته بعد از افزودن لینک به منو می توانید آن  را باز کرده و لینک آن را حذف نمایید و حتی نام آن را در منو تغییر دهید . این تغییرات برای همه گزینه های موجود در فهرست امکان پذیر است .

فهرست در وردپرس

شما شاید بخواهید تعدادی از گزینه ها در منو شما بعنوان زیر منو و یا زیرمجموعه گزینه اصلی نمایش داده شود که شما با انجام عمل  Drag & Drup می توانید جایگاه آنها را مشخص کرده و در منو نمایش دهید نوشته داشته باشید قسمت های مختلف با نقطه چین به شما نشان داده می شوند .

فهرست در وردپرس

و در پایان کار جایگاه منو خود را مشخص می کنید که این جایگاه ها در قالب ها متفاوت است و ممکن است قالب ها دارای چندین جایگاه برای منو خود باشند پس از انتخاب یک یا چند جایگاه دکمه ذخیره فهرست را بزنید تا فهرستی که ساختید در سایت شما نمایش داده شود.

فهرست در وردپرس

در صورتی که بخواهید فهرستی را پاک کنید کافی است گزینه پاک کردن فهرست را بزنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس