رسانه در وردپرس


رسانه در وردپرس

با سری دیگر از آموزش وردپرس در خدمت شما بزرگواران هستیم . امروز در زمینه رسانه در وردپرس می خواهیم با شما صحبت کنیم . همه ما با معنی رسانه آشنا هستیم رسانه ( تصاویر ، فیلم ، صوت و … ) در یک وب سایت با توجه به ماهیت آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در قسمت مدیریت وردپرس گزینه ای به نام رسانه دیده می شود که دارای دو زیرمجموعه به نام های کتابخانه و افزودن است .

رسانه در وردپرس

رسانه در وردپرس – کتابخانه

بخش کتابخانه وردپرس که یکی از زیرمجموعه های رسانه می باشد محلی است که تمام فایل های صوتی و تصویری و ویدئویی و … در اینجا قرار دارند و به راحتی از این قسمت قابل دسترسی هستند .

تمام فایل های رسانه ای ( تصاویر ، فایل ها صوتی و یا ویدئویی ) که شما در قسمت های مختلف مانند نوشته ها ، برگه ها بارگذاری کرده اید و در قسمت کتابخانه موجود می باشند زمانی که وارد این صفحه شدید با تمام این فایل ها مواجه خواهید شد .

 

رسانه در وردپرس

 

کادری را در اینجا مشاهده می کنید که شامل مواردی است از جمله دو دکمه که می توانید نحوه چیدمان و نمایش فایل های چند رسانه ای را مشخص می کند همچنین فایل های چند رسانه ای از لحاظ صوت ، تصویر و ویدئو تفکیک کنید حتی فایل های خود را براساس تاریخ مورد نظر خود نمایش دهید و نام فایل خود را در کادر سرچ ، جستجو کنید .

رسانه در وردپرس

در صفحه کتابخانه دکمه ای به اسم افزودن مشاهده می کنید که دقیقا همان گزینه افزودن بخش رسانه می باشد که با استفاده از آن میتوانید فایل های چند رسانه ای را در سایت آپلود کنید .

نحوه آپلود کردن تصاویر و فایل ها

فقط کافی است بر روی دکمه افزودن کلیک کنید سپس بر روی گزینش پرونده کلیک کنید و آدرس فایل های خود را پیدا کرده و آنها را انتخاب و بر روی open بزنید با کار شما عمل آپلود را انجام داده اید توجه داشته باشید شما می توانید چندین فایل و تصویر را به صورت همزمان انتخاب و وارد سایت خود کنید نکته مهم هنگام آپلود کردن فایل ها حداکثر حجم فایل در هنگام آپلود باید کمتر از ۱۲۸  مگابایت باشد . ( این محدودیت ممکن است در وب سایت شما از ۲ مگابایت تا یک گیگابایت تغییر کنید و بسته به نوع میزبانی و تنظیمات هاست شما می باشد )

رسانه در وردپرس

رسانه در وردپرس

 

تصاویر بند انگشتی وردپرس

به تصاویری که به صورت یکنواخت از عکس های آپلود شده شما در وردپرس بریده و ذخیره میگردند را تصاویر بند انگشتی می گویند و کاربرد تصاویر بند انگشتی در وردپرس برای پیشنمایش و رسانیدن اطلاعات یک نوشته قبل از ورود به آن می باشد به مثال زیر توجه کنید.

تصاویری که در کنار هر یک از مطالب وجود دارد تصاویر بند انگشتی می باشد که به صورت تصویر شاخص استفاده شده اند.

 

اندازه رسانه ها در وردپرس

وردپرس به صورت پیشفرض تصاویر را به سه اندازه برش می دهد و در پوشه آپلود ذخیره می کند . برای تنظیم اندازه های پیشفرض در وردپرس به قسمت تنظیمات رسانه ها از منوی تنظیمات و زیرمنوی رسانه بروید .

مانند تصویر زیر میتوانید سایز دلخواه خود را برای اندازه های تعیین شده بدهید.

 

امیدوارم استفاده کرده باشید با آرزوی توفیق و سلامتی . شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس