برگه ها در وردپرس


برگه ها در وردپرس

با سلام خدمت همه دوستان عزیز همراهان همیشگی مبنا. بعد از آموزش های داده شده امروز نوبت به برگه های وردپرس رسیده است. در این پست بطور کامل شما را با این قسمت و نحوه کار با آن آشنا خواهیم ساخت.
برگه ها در واقع صفحات خاص و ثابتند که قابل تغییر نیستند و به ندرت محتوای آن تغییر میکند ولی در واقع همیشه در سایت موجود است و بودن صفحات برای سایت مهم و ضروری هستند.

تفاوت برگه ها و نوشته ها در وردپرس

این تفاوت شاید برای بسیاری از افراد قابل مشاهده و یا شاید دارای اهمیت نیست ولی تفاوت این دو با یکدیگر تنها همین است که برگه ها صفحاتی ثابت و نوشته ها مطالب کلی سایت در جهت به روز رسانی سایت ها می باشد.
از برگه ها برای صفحات تماس با ما، هم درباره ما، نقشه گوگل و… می باشد. ولی نوشته ها برای مطالب مربوط به اخبار، مقالات، محصولات و… است
برای ورود به بخش برگه ها در قسمت مدیریت وردپرس برگه ها را انتخاب کنید و همانگونه که میبینید دارای زیر مجموعه به نام همه برگه ها و افزودن است. همه برگه ها در این قسمت می باشند دقیقا مانند قسمت همه نوشته ها در آموزش نوشته ها در وردپرس می توانید برگه را ویرایش و یا پاک کنید. همچنین برگه ها را بر اساس تاریخ نمایش دهید  و به راحتی برگه ها مورد نظر خود را جستجو کنید .

برگه در وردپرس
افزودن برگه در این جا شما به راحتی می توانید برگه جدید خود را در این قسمت ایجاد کرده مانند نوشته ها دکمه ویرایشگر و افزودن تصویر و ویدئو امکان پذیراست ( در صورت آشنایی بیشتر می توانید آموزش نوشته ها در وردپرس را مطالعه فرمایید ) و سپس منتشر کنید.

عنوان برگه
عنوان برگه خود را که می خواهید در سایت نمایش داده شود را تایپ کنید در قسمت زیر عنوان صفحه یک قسمتی به نام پیوند یکتا وجود دارد که شما می توان آن را تغییر دهید تا آدرس صفحه شما همان پیوند که ساختید باشد.

متن برگه
متن و محتوا برگه خود را در قسمت پایین عنوان در کادر بزرگ وارد کنید .

افزودن عکس و ویدئو به برگه
برای افزودن تصویر و ویدیو می توانید روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. در قسمت افزودن پرونده چند رسانه ای می توانید در برگه خود عکس های زیادی بگذارید برای قرار دادن عکس بر روی عکس کلیک کرده و بر روی گذاشتن در برگه کلیک کنید تا عکس مورد نظر شما در برگه نمایش داده شود.

برگه در وردپرس

تفاوت این قسمت با نوشته ها در قسمت برچسب ها و دسته ها میباشد چرا که چندان در صفحات این موارد کاربرد ندارند.

در سمت چپ کادر انتشار را می بینید بعد از نوشتن برگه می توانید آن را به صورت پیش نویس ذخیره کنید تا هر زمان که مایل بودید آن را منتشر سازید و یا پیش نمایش آن را در سایت قبل از انتشار ببینید .

وضعیت برگه که به عنوان پیش نویس و یا بازبینی است که بعد از تعیین دکمه قبول را بفشارید . وضعیت نمایانی که دارای سه گزینه

عمومی : قابل مشاهده برای همه می باشد و زمانی که این گزینه فعال باشد برگه به همه کاربران نشان داده می شود .

رمز دار :  در مواردی است که باید برای نویسنده ها و اعضای داخلی وب سایتتان و یا برای افراد خاص نوشته ای را منتشر کنید . با رمز دار کردن برگه یا نوشته می توانید اجازه خواندن برای کسانی که رمز را دارند دهید .

خصوصی : برگه یا نوشته های خصوصی فقط برای مدیران و ناشران می باشد . کاربران نمیتوانند مشاهده کنند. از این طریق می توانید صفحه قوانین خصوصی را ایجاد و بین نویسندگان منتشر کنید و پس از هر بار بروزرسانی فقط آنها مطالعه کنند و یا اهداف جدید را بنویسید .

در قسمت انتشار فوری می توانید برگه ای را ایجاد کنید و به آن زمان دهید تا در زمان مشخص شده به صورت خودکار منتشر و در سایت قرار گیرد .

بعد از ایجاد صفحه روی دکمه انتشار بزنید و در صورت حذف کردن آن روی گزینه انتقال به زباله دان کلیک فرمایید توجه داشته باشید چنانچه برگه را منتشر کرده باشید و بارهای دیگر جهت ویرایش وارد آن شوید دکمه انتشار به به روز رسانی تغییر خواهد کرد که بعد از انجام تغییرات لازم باید حتما دکمه به روز رسانی را بزنید .

 

برگه در وردپرس

 

در کادر بعدی که به نام ویژگی های برگه است که برای مشخص کردن قالب و چیدمان صفحات در نظر گرفته شده است

بخش های ویژگی های برگه به شرح زیر می باشد .

مادر : منظور از این قسمت مشخص کردن برگه و زیر مجموعه های آن است مانند دسته بندی ها و یا برچسب ها

قالب : منظور از این بخش تنظیم نحوه نمایش برگه می باشد . در صورتی که نیاز دارید برای صفحات جداگانه قالبی خاص داشته باشید میتوانید از این قسمت انجام دهید . در آموزش های بعدی نحوه ایجاد قالب برای صفحات را آموزش خواهیم داد .

چیدمان : برای اولویت دهی به نمایش برگه ها در فهرست می باشد در صورتی که شما در فهرست گزینه افزودن برگه ها را به صورت خودکار انتخاب کرده باشید با این چیدمان میتوانید اولیت نمایش برگه را مشخص کنید.

 

این قسمت از آموزش های وردپرس نیز به پایان رسید . شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس