افزونه ها در وردپرس

  • نویسنده : مرتضی براتی
  • انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • بروزرسانی : ۱۶ تیر ۱۳۹۸
  • بازدید : 225
  • نظرات

افزونه ها در وردپرس

افزونه یا پلاگین  برنامه هایی هستند که در برنامه های اصلی امکاناتی را می افزایند در وردپرس افزونه ها امکانات تحت وب را برای سهولت کار و افزایش کار به برنامه اصلی اضافه می کند در واقع این ویژگی است که منجر شده است که وردپرس در بین فعالان این عرصه محبوب شود این افزونه ها بسیار متنوع و بسیار هستند به گونه ای که هر کسی که با زبان php آشنایی دارند می توانند به راحتی افزونه دلخواه خود را نوشته و بر روی وردپرس نصب و مورد استفاده قرار دهد با همین افزونه ها می توان به راحتی سرویس های جدید و فوق العاده ای را به سایت خود اضافه کنید .

افزونه ها در وردپرس

وردپرس برای توسعه امکانات خود بخشی را با عنوان افزونه در نظر گرفته است که برای دستیابی به آن در قسمت مدیریت (داشبورد ) بر روی افزونه کلیک کنید در این صفحه شما تمام افزونه هایی که در وردپرس نصب شده اند را مشاهده می کنید همچنین می توانید افزونه ها را جستجو کنید همچنین به راحتی در این قسمت می توانید همه ی افزونه های استفاده شده در وب سایت را ببینید و به دست آورید که چه تعداد فعال و چه تعداد پلاگین ها غیر فعال هستند و چه تعداد از آنها به به روز رسانی نیاز دارند در این صفحه در ردیف یک افزونه آورده شده است و در مورد آن توضیحاتی هم ارائه شده است.

افزونه ها در وردپرس

در این صفحه امکان فعال کردن یا غیرفعال کردن ، ویرایش و حذف هر افزونه قرار دارد همچنین برای راحتی شما عزیزان امکان دیگری که در این بخش در دسترس است این است که چند افزونه را با تیک دار کردن آنها انتخاب کرده و از قسمت کارهای دسته جمعی ، یک کار را بر روی همه آنها انجام دهید و در انتها بر روی دکمه اجرا بزنید .

 

افزونه ها در وردپرس

در کادری در بالای این افزونه ها تعداد افزونه ها فعال ، غیر فعال ، آماده به روز رسانی و … وجود دارد که با کلیک بر روی هر کدام از آنها افزونه ها به صورت تفکیک شده در اختیار شما قرار می گیرد امکان سرج و جستجوی افزونه ها با نوشتن نام آنها در کادر سرچ بسیار آسان امکان پذیر است .

 

افزونه ها در وردپرس

افزودن افزونه / نصب افزونه

برای نصب پلاگین مورد نظر خود کافی از قسمت داشبورد از زیر مجموعه افزونه ها ، افزودن را کلیک کنید و یا در صفحه افزونه های نصب شده بر روی دکمه افزودن بزنید و وارد صفحه ای جدید شوید این صفحه مانند یک فروشگاه افزونه می باشد که انواع پلاگین های وردپرس را در خود نگه می دارد و هر کدام که مایل بودید را می توانید در اینجا نصب کنید افزونه ها در این قسمت دارای نام و یک تصویر و توضیح مختصری هستند که برای توضیحات بیشتر کافی است بر روی جزئیات بیشتر کلیک کنید و اگر می خواهید آن را نصب کنید بر روی دکمه نصب کلیک کنید در این صورت افزونه شما از اینترنت دانلود شده و شروع به نصب می کند بعد از نصب گزینه فعال کردن افزونه را کلیک کنید . در صورتی که افزونه ای که شما از قبل نصب کرده باشید به ، آپدیت نیاز داشته باشد در اینجا دکمه نصب به ، به روز رسانی تغییر خواهد کرد .

افزونه ها در وردپرس

در پایین صفحه برچسب هایی را مشاهده می کنید که با کلیک بر روی آنها افزونه هایی که با این برچسب ا مرتبط هستند برای شما نمایش داده می شود . نکته مهم که در اینجاست این است که اگر شما افزونه ای را از قبل دانلود کرده باشید یا خودتان آن را نوشته باشید چگونه در وردپرس نصب کنید ؟ این کار بسیار آسان است فقط کافی است آن را به صورت یک فایل zip  دربیارید و بر روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید و از صفحه ای که برای شما باز می شود آن را انتخاب و مراحل نصب را طی کنید .

 

افزونه ها در وردپرس

 

ویرایشگر افزونه

یکی دیگراز زیرمجموعه های افزونه در قسمت داشبورد وردپرس ویرایشگر می باشد که مانند ویرایشگر قسمت پوسته و قالب وردپرس می باشد که تمام کد های افزونه را درون خود نگه می دارد این قسمت این امکان را به شما می دهد که شما به راحتی بتوانید کدها را ویرایش کرده و تغییرات لازم را بر روی آنها انجام دهید لازم به یادآوری است در صورتی که دانش کافی برنامه نویسی را ندارید این کد ها را تغییر و یا حذف نکنید چرا که افزونه مورد نظر با اختلال مواجه خواهد شد .

افزونه ها در وردپرس

 

 

بخشی دیگر از آموزش های وردپرس به پایان رسید . شاد باشید

پاسخی بگذارید

قالب فروشگاهی دیجی کالا

ایمیلت رو وارد کن ، قالب و افزونه جایزه بگیر