آموزش ویرایشگر وردپرس


آموزش ویرایشگر وردپرس

در پست های گذشته با قسمت افزودن نوشته در خدمت شما عزیزان بودیم و شما را با قرار دادن یک پست جدید در سطح وب آشنا ساختیم امروزبا قسمت ویرایشگر های ورد پرس در خدمت شما هستیم و قصد داریم شما را با نحوه کارکرد این دکمه ها آشنا سازیم . البته لازم به یاداوری است که بسیاری از این دکمه ها در محیط ورد وجود دارند و کسانی که با نرم افزار ورد کار کرده اند به راحتی می توانند با آنها کار کنند ولی اگر چنانچه کسانی با این دکمه ها آشناییتی نداشته باشند به راحتی با مقداری سعی و تلاش و کار کردن و امتحان این دکمه ها به راحتی متوجه کار کرد آنها خواهند شد . ما در انجا توضیحات مختصری را به شما ارائه خواهیم کرد .

وقتی شما قصد افزودن پست و یا صفحه را در سایت خود دارید بعد از وارد شدن به محیط افزودن نوشته و یا برگه قسمت دکمه های ویرایشگر وردپرس را مشاهده می فرمایید .

دکمه های وردپرس

در اینجا می خواهیم با این دکمه ها بیشتر آشنا شویم . نوار بالا در تمام صفحات وردپرس موجود می باشد در صورتی که جایی مشاهده کردید در جایی تعداد این دکمه ها افزایش یافته است این کاملا اختیاری است و با کمک افزونه های مختلف امکان پذیر است . نحوه افزایش این دکمه ها با افزونه را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد .

دکمه های ویرایشگر وردپرس

دکمه اول که شما با آن مواجه می شوید و در جذب کاربران مهم می باشد دکمه تغییر فونت است که دارای هدینگ ۱ تا ۶ است و به کار بردن آنها در سئو نیز کاربردی می باشد . با این دکمه شما می توانید اندازه فونت ها و سر تیتر ها تغییر داده و مطالب مهم تر را بزرگ تر از مطالب دیگر نمایش دهید .

دکمه های وردپرس

 

دکمه توپر ،  کج

دو دکمه کناری و بعدی دکمه توپر و دکمه کج است که همانگونه که از نام ها مشخص است در جهت زیبا سازی متون استفاده می شود البته توجه داشته باشید متن های مهم را می توانید توپر کنید تا نظر کاربر را بیشتر جلب کند .

دکمه های وردپرس

لیست نشانه دار ، فهرست عددی

دکمه های بعدی یعنی لیست نشانه دار و فهرست عددی در جهت دسته بندی و عموما برای نام بردن موارد گوناگون و لیست کردن چند متن به کار برده می شود که فقط به صورت زیر هم قصد نام بردن آنها را دارید .

 

دکمه های وردپرس

نقل قول

از این گزینه برای ایجاد نقل و قول در وردپرس استفاده می شود زمانی که شما میخواهید سخن معروف و یا از قول یک وب سایت دیگر و یا شخص دیگر بنویسید بهترین گزینه استفاده از نقل و قول است .

دکمه های وردپرس

چپ چین ، وسط چین ، راست چین

سه دکمه کنار هم که برای تراز کردن متون مانند چپ چین ، وسط چین و راست چین به کار برده می شود .

دکمه های وردپرس

 

 

دکمه های گذاشتن / ویرایش پیوند و پاک کردن پیوند

لینک در متن ها بسیار کاربردی می باشند در نظر بگیرید شما قصد دارید در متن خود لینک هایی را ایجاد کنید و یا لینک متن خود را مایلید بردارید برای این کار به این دو دکمه نیاز دارید .

دکمه های وردپرس

گذاشتن واژه بیشتر

از این دکمه برای گذاشتن قسمت ادامه مطلب استفاده می گردد.

دکمه های وردپرس

تغییر نوار ابزار

با استفاده از دکمه تغییر نوار ابزار یک سری از دکمه های دیگر را به شما نشان داده و یا آنها را پنهان می کند .

دکمه های وردپرس

حالت نوشتن بدون مزاحم

گاهی اجزا صفحه تمرکز شما را به هم میزنند و شما می خواهید در یک محیط بزرگ تر بدوم هیچ مزاحمی این کار را انجام دهید برای این کار کافی است روی دکمه حالت نوشتن بدون مزاحم کلیک کنید .

دکمه های وردپرس

خط خوردن

دکمه خط خوردن در جهت ایجاد خطوط روی متون استفاده می شود با انتخاب قسمت متن خود و زدن این دکمه بر روی آن خط افقی می توانید بندازید که کاربرد چندانی در متن ها ندارد

دکمه های وردپرس

خط افقی

دکمه بعدی که مشاهد می فرمایید دکمه خط افقی است که با زدن آن یک خط افقی در صفحه ایجاد می شود و با هر بار زدن آن به تعداد خط افقی ایجاد خواهد شد .

دکمه های وردپرس

رنگ متن

با استفاده از این جعبه رنگ ، رنگ متن به راحتی قابل تغییر می باشد .

دکمه های وردپرس

به صورت ساده / چسباندن

گاهی اوقات متنی را از جای دیگر کپی می کنیم با این کار استایل ، فونت و کلیه استایل متن نیز کپی می شود برا اینکه متن به صورت ساده پیست شود می توان از این دکمه استفاده کرد .

دکمه های وردپرس

پاک سازی ساختار

زمانی که شما استایل ، فونت و ویژگی های مختلفی را به کلیه متون و یا قسمتی از آن داده اید و می خواهید تمام آنها را حذف کنید به جای تغییر تک تک آنها با زدن این دکمه متن به صورت ساده در می آید .

دکمه های وردپرس

کاراکتر ویژه

زمانی است که شما مایلید در متن خود از کاراکتر های ویژه استفاده کنید که در صفحه کلید به صورت طبیعی وجود ندارد به همین دلیل با این دکمه به راحتی به کاراکتر  های  ویژه دست خواهید یافت

دکمه های وردپرس کم کردن تورفتگی ، افزایش تورفتگی

با این دو گزینه میزان تورفتگی متن ها را مشخص می کنید که برای ایجاد پراگراف بسیار مورد توجه است .

دکمه های وردپرس

چپ به راست

از این گزینه برای انتخاب جهت متن از راست به چپ و برعکس استفاده می گردد به صورت پیشفرض وردپرس فارسی راست به چپ می باشد شما برای افزودن متون زبان های دیگر مانند انگلیسی میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

دکمه های وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس