آموزش قرار دادن نوشته در وردپرس


آموزش قرار دادن نوشته در وردپرس

به طور کلی با وردپرس و نحوه نصب و کار کرد آن آشنا شدیم . امروز قصد داریم شما را با یکی از گزینه های بسیار کاربردی بخش پیشخوان آن آشنا سازیم . یکی از مهم ترین کارها در یک سایت قرار دادن پست و محتوا که همان نوشته هاست در سایت می باشد در واقع می توان گفت بدون محتوا سایت چیزی برای نشان دادن و کسب رتبه های بالا در سطح وب ندارد . در شکل زیر محیط پیشخوان وردپرس را مشاهده می کنید قسمت نوشته ها نیز برای شما مشخص شده و قابل رؤیت است .

آموزش قراردادن پست

آموزش قرار دادن نوشته در وردپرس

برای ایجاد یک نوشته و یا دیدن نوشته های گذشته در پیشخوان بر روی گزینه نوشته ها کلیک کنید دارای ۴ زیر مجموعه می باشد که در اینجا شما را با دو گزینه اول آشنا خواهیم کرد . در قسمت همه نوشته ها تمام نوشته ها و پست هایی که در سایت خود دارید در اینجا دسته بندی شده و موجود می باشد و در قسمت افزودن نوشته شما وارد صفحه ای تازه خواهید شد که در آن می توانید به راحتی یک پست جدید را ایجاد نمایید .

بعد از وارد شدن در قسمت همه نوشته ها می توانید تمامی نوشته های خود را مشاهده کرده و آن ها را ویرایش کنید. اگر اشاره گر مأوس را روی نام یکی از نوشته هایی که از قبل ایجاد کرده اید نگه دارید ۴ گزینه ( ویرایش ، ویرایش سریع ، زباله دان ، نمایش ) را خواهید دید.

با گزینه ویرایش وارد قسمت ویرایش گر خواهید شد و می توانید تغییرات را ایجاد کرده و سپس روی دکمه به روز رسانی کلیک نمایید دکمه به روز رسانی همان دکمه انتشار است ولی در حال حاضر که شما یک بار نوشته خود را انتشار داده اید به ، به روز رسانی تغییر کرده است .

گزینه بعدی ویرایش سریع است که در جهت تسریع در امر ویرایش می باشد که با زدن آن در همان صفحه امکان ویرایش گزینه هایی می باشد که بعد از انجام ویرایش باید روی دکمه به روز رسانی کلیک کرد.

گزینه زباله دان نیز نوشته شما را به قسمت زباله دان منتقل می کند تا هر جا که نیاز بود امکان بازگرداندن نوشته وجود دارد که در آنجا می توانید نوشته را برای همیشه پاک کنید که در این صورت امکان بازگشت نوشته وجود ندارد . گزینه انتهایی هم که نمایش می باشد نحوه نمایش نوشته را در سطح وب نشان می دهد .

در صورت تمایل به ایجاد نوشته تازه در همان صفحه همه نوشته ها گزینه افزودن نوشته موجود می باشد و همچنین یکی از زیر مجموعه های نوشته ها افزودن نوشته است که با کلیک وارد آن خواهید شد در آنجا گزینه های ساده و قابل فهمی را مشاهده خواهید کرد .

عنوان نوشته را در جای مشخص شده وارد می کنید بعد از عنوان در زیر آن قسمتی به نام پیوند یکتا ظاهر می شود که نشان دهنده عنوان نوشته در مرورگر می باشد که می تواند همان عنوان بوده و یا با کلیک بر روی دکمه ویرایش آن را تغییر داده و سپس روی دکمه قبول کلیک کنید . توجه داشته باشد بهتر است پیوند یکتا کوتاه ، مرتبط با متن و حتی لاتین باشد .

گزینه ی بعدی ” افزودن پرونده چند رسانه ای ” است که شما می توانید تصاویر، فایل ها، ویدئو و سایر موارد این چنینی را در نوشته خود بارگذاری کنید . بعد از زدن این گزینه وارد محیط زیر خواهید شد در اینجا با کلیک بر روی گزینش پرونده ها فایل مورد نظر خود را وارد کرده و سپس بر روی دکمه گذاشتن در نوشته کلیک کنید

گزینه ی کناری بارگذاری پرونده ها ، “کتابخانه پرونده های چند رسانه ای” می باشد که در آن تمام فایل های صوتی ، تصاویر ، ویدئو و … وجود دارد که می توانید فایل مورد نظر را جستجو کرده و یا و از منوی کشویی همه تاریخ ها ، تاریخ و بازه زمانی خاصی را انتخاب کنید .

بعد از وارد کردن تصویر کادر عمودی را مشاهده می کنید که دارای نام عکس ، سایز و تاریخ می باشد و همچنین گزینه هایی در قسمت پایینی کادر که پر کردن آنها اختیاری است ولی در زمینه سئو بسیار مهم می باشند. گزینه بعدی ویرایش تصویر ( که در پست های بعدی به صورت کامل توضیح داده خواهد شد ) پاک کردن برای همیشه می باشد .

دکمه های ویرایشگر وردپرس که در صفحه افزودن نوشته وجود دارد بسیار مهم و کاربردی هستند که سعی خواهد شد در یک پست مجزا به طور کامل توضیح داده خواهند شد ولی اگر با نرم افزار ورد آشنایی داشته باشید به راحتی با این دکمه ها می توانید کار کنید .

و در انتها بر روی دکمه انتشار کلیک کنید .

توجه داشته باشید بسیاری از موارد گفته نشده به زودی در پست های بعدی به طور کامل گفته خواهد شد . ممنون از همراهی شما عزیزان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس