آموزش افزودن منو به قالب وردپرس


آموزش افزودن منو به قالب وردپرس

وردپرس به صورت پیشفرض امکان مدیریت فهرست یا منو را دارد حال اگر بخواهیم به قالب جدیدی که در حال طراحی آن هستیم یک منوی جدید اضافه کنیم چه باید کنیم ؟ یا اینکه برای همین قالبی که در حال استفاده از آن هستیم یک منو یا فهرست جدید .شخصی شده دیگر اضافه کنیم روش کار چطور خواهید بود؟ برای پاسخ به این سوال همراه ما باشید.

فهرست و منو در وردپرس

فهرست ها و یا منوی سایت در یک سایت بسیار مهم و حیاتی است به گونه ای که شاید بتوان گفت هر محتوایی را که بخواهید در منو باید به دنبال آن باشید در واقع نظم سایت در این بخش کاملا مشخص است فهرست ها یکی از امکانات مهم وردپرس برای ساخت انواع منو می باشد به طوری که شما هر تعداد منو عمودی و افقی نیاز داشته به راحتی در اختیار شما خواهد بود . فهرست ها در وردپرس

آموزش ساخت فهرست در وردپرس

از قسمت مدیریت وردپرس در بخش نمایش فهرست ها را باز کنید

فهرست در وردپرس

سپس در کادر نام فهرست ، نامی را تایپ کرده و ساخت فهرست را بزنید چنانچه فهرستی را از قبل ساخته باشید می توانید نام آن را از کادر انتخاب کرده و و تغییرات لازم را انجام دهید .

فهرست در وردپرس

بعد از ساخت فهرست کادر هایی را در سمت راست مشاهده می کنید که به طور پیش فرض خود وردپرس مواردی را به شما پیشنهاد می دهد مثلا برگه های موجود ، نوشته ها ، دسته ها و … که برای وارد کردن آنها در فهرست کافی است تیک کنار آنها را زده و روی دکمه افزودن به فهرست کلیک نمایید توجه داشته باشید جهت سهولت خود می توانید آنها را بر اساس گزینه هایی که در بالای کادر مشخص است تفکیکی نمایید این گزینه ها همان تازه ترین ها ، دیدن همه و جستجو می باشد .

فهرست در وردپرس

در صورتی که بخواهید یک لینک را ایجاد کنید بر روی گزینه پیوند های دلخواه بروید نام و لینک را وارد کنید و سپس افزودن به فهرست را بزنید توجه داشته بعد از افزودن لینک به منو می توانید آن  را باز کرده و لینک آن را حذف نمایید و حتی نام آن را در منو تغییر دهید . این تغییرات برای همه گزینه های موجود در فهرست امکان پذیر است .

فهرست در وردپرس

شما شاید بخواهید تعدادی از گزینه ها در منو شما بعنوان زیر منو و یا زیرمجموعه گزینه اصلی نمایش داده شود که شما با انجام عمل  Drag & Drup می توانید جایگاه آنها را مشخص کرده و در منو نمایش دهید نوشته داشته باشید قسمت های مختلف با نقطه چین به شما نشان داده می شوند .

فهرست در وردپرس

و در پایان کار جایگاه منو خود را مشخص می کنید که این جایگاه ها در قالب ها متفاوت است و ممکن است قالب ها دارای چندین جایگاه برای منو خود باشند پس از انتخاب یک یا چند جایگاه دکمه ذخیره فهرست را بزنید تا فهرستی که ساختید در سایت شما نمایش داده شود.

فهرست در وردپرس

در صورتی که بخواهید فهرستی را پاک کنید کافی است گزینه پاک کردن فهرست را بزنید .

افزودن یک فهرست جدید به وردپرس

برای اینکه یک مکان جدید در فهرست های وردپرس اضافه کنید باید تابع زیر را درون فایل توابع وردپرس یا  functions.php قرار دهید.

function register_my_menu() {
  register_nav_menu('mabnapw-Nav',__( 'منوی ساخته شده' ));
}
add_action( 'init', 'register_my_menu' );

در این تابع جدید شما به جای mabnapw-Nav یک آیدی برای منوی خود قرار میدهید و به جای منوی ساخته شده یک نام که در قسمت فهرست ها قرار میگیرد انتخاب کنید.

افزودن فهرست به قالب وردپرس

بعد از مرحله بالا شاهد این خواهیم بود که در قسمت فهرست در منوی نمایش وردپرس یک مکان جدید با نام انتخابی ما ساخته شده است که امکان انتخاب دارد و در صورتی که آن را انتخاب کنید هیچ جایی از سایت نمایش داده نمیشود در حال حاضر ما فقط در قسمت پیشخوان اینکار را انجام داده ایم و لازم است که در قالب هم فهرست جدیدمان را فراخوانی کنیم.

برای فراخوانی فهرست در قالب در مکانی که میخواهید فهرست به نمایش گذاشته شود کد زیر را قرار دهید:

<?php wp_nav_menu( array( 'theme_location' => 'mabnawp-Nav', 'menu_class' => 'navbar' ) ); ?>

در این کد شما آی دی منوی ساخته شده را فراخوانی میکنید و به جای navbar کلاسی برای تغییر استایل منو قرار میدهید پس از آن شما باید با استفاده از Css ظاهر منو را تغییر دهید.

توجه کنید که این کد در قسمتی که میخواهید منو نمایش داده شود برای مثال در هدر باید فایل header.php را ویرایش و این کد را قرار دهید.

ساخت مگامنو در وردپرس

بعد از قرار دادن کد فوق میتوانید از افزونه مکس مگا منو برای ایجاد مگا منو در وردپرس استفاده کنید که اینکار بسیار جذاب و ساده میباشد. برای تهیه افزونه مکس مگا منو اینجا کلیک کنید. دوستان  در صورت درخواست آموزش ویدئویی افزودن فهرست به قالب و ساخت مگا منو در وردپرس نیز تهیه خواهد شد.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس